Retusz fotografii

 • Usunięcie niechcianych elementów ze zdjęcia

  Usunięcie niechcianych elementów ze zdjęcia

Retusz i odnawianie starych zniszczonych zdjęć. Dzięki technice cyfrowej zniszczone fotografie mogą odzyskać dawny blask nie tracąc duszy i charakteru.Zdjęć wydrukowanych na papierze fotograficznym nie da się naprawić.Retusz i rekonstrukcję odbitek przeprowadza się na reprodukcji zdjęcia - wiernej kopii cyfrowej oryginału.Oryginalne zdjęcie pozostaje w nienaruszonym stanie, a jeśli jest w tradycyjnym albumie nie trzeba go odklejać. Odnawiamy, odtwarzamy fotografię na życzenie klienta, dorabiamy brakujące elementy, usuwamy zagniecenia, pęknięcia czy plamy.

Odnowioną fotografię można wykonać w tonacji sepii lub czarno- białej.Czarno- białe fotografie posiadają swój urok, jednak czasami pojawia się potrzeba pokolorowania ich.Przed pokolorowaniem zdjęcia proponujemy jego wyretuszowanie, aby efekt końcowy był jeszcze lepszy.

Retuszowi można poddać każde zdjęcie.Odnawiamy zdjęcia czarno- białe, jak również te z lat 70-tych, czy 80-tych XX wieku,gdzie przez upływ czasu w kolorystyce widać nie efektowną dominantę jednej z barw. Niejednokrotnie współczesne zdjęcia wymagają korekty- poprawy koloru, usunięcie niechcianych elementów, wyprostowanie linii horyzontu, czy szczególnie w portretach wygładzenie skóry, nałożenie makijażu, zmiany tonacji oczu, czy wybielenie zębów.

Dzięki obróbce komputerowej każde zdjęcie może odzyskać swoją świetność. Zapis cyfrowy zdjęcia pozwala na wydruk zdjęć bez ograniczeń w różnych formatach. Format w jakim można wywołać reprodukcję zdjęcia uzależniony jest od wielkości i jakości zdjęcia oryginalnego.Wyretuszowane zdjęcia można wywołać na papierze fotograficznym lub wydrukować jako zdjęcie na płótnie.

Zamawianie reprodukcji cyfrowych i retuszu zdjęć przez internet lub listownie

Przyjmujemy zdjęcia do retuszu drogą e mailową: studio@vivafoto-art.pl lub listownie

Zamówienia wysłane drogą e mailową:

Jeżeli posiadają Państwo zdjęcia do retuszu w wersji cyfrowej możecie wysłać je do nas na adres e mail: studio@vivafoto-art.pl W e maili proszę opisać jakie mają Państwo oczekiwania odnośnie retuszu zdjęcia.Retusz każdego zdjęcia wyceniany jest indywidualnie. Cena uzależniona jest od stopnia zniszczenia fotografii. W przeciągu 24h skontaktujemy się z Państwem w celu podania wyceny usługi i czasu realizacji. Po zaakceptowaniu warunków wykonania zlecenia wymagana jest wpłata 50% wartości zlecenia na konto bankowe.Po wpłacie zaliczki nie jest możliwa rezygnacja z usługi. Po wykonaniu retuszu zdjęcia(w pomniejszonej rozdzielczości)wysyłamy e mailem zdjęcie do akceptacji.Po zaakceptowaniu retuszu zdjęcia i wpłacie pozostałej kwoty na konto bankowe wysyłamy odnowione zdjęcie na wskazany adres e mail.Nie ponosimy odpowiedzialności za jakość cyfrową powierzonego nam zdjęcia.Jeżeli klient zamówi u nas zdjęcia w wersji papierowej z odnowionych zdjęć nie podlegają reklamacji zdjęcia ze względu na słabą jakość cyfrową. Koszty przesyłki na wskazany adres ponosi klient.

Zamówienia wysyłane listem poleconym lub paczką:

Jeżeli posiadają Państwo zdjęcia do retuszu tylko w wersji papierowej zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 602 72 64 18 celem ustalenia formy dostarczenia zdjęć i wyceny usługi.Zdjęcia w formie papierowej lub w albumie, mogą Państwo do nas wysłać listownie lub paczką na swój koszt wybraną firmą kurierską. W liście proszę podać numer telefonu i adres e mailowy, abyśmy mogli skontaktować się w celu ustalenia dokładnych warunków wykonania zlecenia.Retusz każdego zdjęcia wyceniany jest indywidualnie. Cena uzależniona jest od stopnia zniszczenia fotografii. W przeciągu 24h skontaktujemy się z Państwem w celu podania wyceny usługi i czasu realizacji. Po zaakceptowaniu warunków wykonania zlecenia wymagana jest wpłata 50% wartości zlecenia na konto bankowe.Po wpłacie zaliczki nie jest możliwa rezygnacja z usługi. Po wykonaniu retuszu zdjęcia(w pomniejszonej rozdzielczości)wysyłamy e mailem zdjęcie do akceptacji.Po zaakceptowaniu retuszu zdjęcia i wpłacie pozostałej kwoty na konto bankowe wysyłamy odnowione zdjęcia na wskazany adres.Wyretuszowane zdjęcia w dużej rozdzielczości zgrane na płytę DVD i jeżeli klient zamówi wersję papierową zdjęć wraz z powierzonymi materiałami odeślemy na wskazany adres. Koszty przesyłki ponosi klient.

 • Retusz zagnieceń

  Retusz zagnieceń

 • Wyostrzenie zdjęcia

  Wyostrzenie zdjęcia

 • Zmiana kolorystyki zdjęcia

  Zmiana kolorystyki zdjęcia

 • Usunięcie zabrudzeń

  Usunięcie zabrudzeń

 • Dorobienie owalu do zdjęcia

  Dorobienie owalu do zdjęcia

 • Połączenie dwóch zdjęć

  Połączenie dwóch zdjęć

 • Usunięcie plam ze zdjęcia

  Usunięcie plam ze zdjęcia

 • Kolorowanie czarno-białego zdjęcia

  Kolorowanie czarno-białego zdjęcia